TRIP: Lecimy do Vegas

Po roku przerwy postanowiłam znów wrócić do idei bloga. Nawet po to, by dla samej siebie spisać tamte wspomnienia. Trochę już wyblakły, ale nadal żywo wspominam 100 dni mojego życia spędzone w USA. Postanowiłam na ten moment pominąć prace na Campie i opisać mój dwutygodniowy trip po Stanach. 

100_4149
Las Vegas nocą

Swoją podróżniczą ekipę miałyśmy spotkać w Las Vegas. Wraz z Anią udałyśmy się tam samolotem, z międzylądowaniem w San Francisco, gdzie potem zakończymy wycieczkę po zachodnim wybrzeżu i wylecimy do Miami.

Przestroga dla Campowiczów: Początkowo do Vegas miałyśmy dotrzeć wcześniej. W czasie Campu, jak nam się wydawało, dogadałyśmy się z dyrektorką, że opuścimy Camp z dwa dni wcześniej. Na gębę, więc nie było żadnego problemu. Jednak pod koniec naszego pobytu, gdy poszłyśmy potwierdzić ustalenia okazało się, że nie ma takiej możliwości. Ostatniego dnia odbywa się wesele i mamy supportować na tym evencie jako housekeeperki. Polak mądry po szkodzie, było trzeba wcześniej dodać aneks do umowy by nie doszło do takiego nieporozumienia…

W związku z zaistniejącym okolicznościami mogłyśmy w Vegas spędzić dosłownie parę godzin. Doleciałyśmy tam ok. 18:00, jeszcze blisko godzina na transport do centrum i miałyśmy spotkać naszych nowych znajomych. Podróżowaliśmy w piątkę. Idealny zestaw na wypożyczenia samochodu we własnym zakresie, było nas czterech Polaków – ja, Anka i dwóch kolegów oraz przesympatyczna Słowaczka. Ciężko by mi było wyobrazić sobie lepszą ekipę na tą podróż.

Spotkaliśmy się w hotelu Stratosphere, który cechuje się wieżą widokową oraz możliwością skoków z bungee. Miałyśmy mało czasu gdyż na rano planowana była podróż do San Diego, wiec plan był, że do białego rana będziemy zwiedzać Vegas! Jak pomyślały tak zrobiły. Zostawiłyśmy bagaż i poszłyśmy w miasto. Niestety po całodziennej podróży szybko padłyśmy i wróciłyśmy do hotelu. Mimo wszystko udało nam się zwiedzić całkiem sporo. Vegas zrobiło na mnie ogromne wrażenie i poświecę mu osobny wpis.

20150908_212431
Wieża hotelu Stratosphere

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: